Протягом 2017/2018 навчального року ми працювали над проектом «Моє хобі».
Кажуть, що успіх залежить від того, як людина проводить свій вільний час. Хобі – одне з тих занять, яке не лише приносить задоволення, а й розвиває вміння зосереджуватися, що є корисною психологічною зарядкою.
Але все менше і менше людей приділяють даному аспекту належну увагу, адже живемо ми у час, коли гра на комп'ютері або перегляд телевізора стали улюбленими заняттями дітей і дорослих.
Починаючи роботу, ми хотіли ознайомитися з різними видами дозвілля; показати розмаїття світу людських захоплень; обрати та представити своє хобі.
З Вікіпедії ми дізналися, що хобі – це узагальнена назва улюблених занять або розваг, що не є робочою спеціальністю і до яких вдаються у вільний час.
Є дві теорії походження цього терміну. Але обидві пов'язані з розвагами: соколиним полюванням та кінними прогулянками.
Щоб побачити розмаїття людських інтересів, ми провели зустрічі з різними людьми.
Так, до нас на класну годину завітав Ірха Анатолій Якович, електрик по обслуговуванню радіотелевізійної передавальної апаратури Добровеличківської РТС. Головне його хобі - радіотехніка. А ще він пише вірші та робить фотографії рідного краю та людей, що живуть поруч з нами.
З'ясувалося, що навколо нас багато людей, що мають цікаві хобі і мають бажання нам про це розказати. І не тільки розказати, а й показати, навчити, зацікавити! Саме це запропонувала нам наш соціальний педагог Височанська Ольга Сергіївна. Під її керівництвом ми виготовили собі прикраси із стрічок у техніці канзаші. Дякуємо Ользі Сергіївні за майстер-клас та терпіння!
Гостинно зустріла дівчат нашого класу господарка салону "Софі" Селецька Ірина Іванівна, яка не тільки показала свої роботи – картини з пластилину, вишивки бісером та стразами, а й дала дівчатам спробувати даний вид рукоділля.
Щоб розширити це коло, Уляна та Назар створили онлайн-опитувальник та поширили його через соціальну мережу Faсebook. Серед тих, хто нам відповів, були люди різного віку, з різних місць (навіть хлопчик, який проживає в Америці). Ми дізналися про їх хобі, серед яких рукоділля або хендмейкерство, робототехніка, програмування, вирощування квітів (і зокрема кактусів), спорт, музика, колекціонування та інші.
За допомогою інтернету ми познайомилися з роботами рукодільниць Добровеличківки: Стоян Алли Миколаївни та Орловської Анни Анатоліївни.
Ми провели інтерв'ю з педагогами нашої школи, з якого дізналися, що наш бібліотекар Ірина Василівна у дитинстві любила класичну літературу, грала на фортепіано та співала, а сьогодні своїм хобі вважає книги та музикотерапію.
А Олена Вікторівна, наш вчитель історії, у дитинстві збирала журнали про кіно і ще з 4 класу мріяла бути вчителем історії. Сьогодні своїм хобі вважає роботу, яку дуже любить.
Лілія Іванівна, педагог-організатор, у дитинстві любила читати про зірки та сузір'я, гарно співала, що продовжує і зараз. Своїм хобі сьогодні називає в'язання, приготування страв.
Наш директор Катерина Борисівна ще з дитинства в'язала собі модні речі та любила малювати. У вільний час полюбляє вишивати та готувати страви для рідних (особливо пекти).
Вчитель англійської мови Ірина Василівна любить і займається східними танцями, вивченням іноземної мови через перегляд серіалів та новин англійською. У дитинстві писала вірші.
А Юрій Олександрович колекціонував марки (колекціонування марок називається філателією) та займався народними танцями. Його хобі сьогодні – це робототехніка, хоча у вільний час любить поспати.
Олена Дмитрівна, заступник директора, у вільний час любить спостерігати та доглядати за домашніми улюбленцями – котиком та собачкою. А в дитинстві любила також в'язати.
Наш вчитель зарубіжної літератури Надія Максимівна у дитинстві любила збирати фантики та читати книги. Надія Максимівна показала нам свою колекцію гудзиків, серед яких і старі, і нові; і металеві, і дерев'яні; і форменні, і дитячі.
А наша Яна Володимирівна любить рукоділля, а у дитинстві займалася танцями.
Всі опитані нами дорослі вважають, що їхні дитячі хобі вплинули на їх доросле життя: комусь допомогло у виборі професії та подальшій діяльності, хтось навчився спілкуватися та отримав багато цікавих знайомств, а хтось від свого хобі має дохід.
Але майже всі зійщлися в одному: що хобі сьогоднішніх дітей – це комп'ютерні ігри з використанням будь-яких гаджетів.
Щоб дізнатися, чи справді це так, ми запропонували провести опитування серед учнів 5-7 класів. Всього в опитуванні взяли участь 77 вихованців нашої школи. З’ясувалося, що найбільше їм подобається спілкуватися з друзями, прогулюватися, слухати музику, спілкуватися з батьками і звичайно грати на комп’ютері. Але як хобі гру відзначили небагато. Хобі наших учнів можна подивитися на слайді.
Під час роботи з опитувальниками ми навчилися опрацьовувати анкети та працювати із спільним Гугл-документом.
На завершення нашої роботи ми провели класну годину, на якій всі бажаючи представили своє хобі.
Отже, працюючи над проектом, ми дійшли до висновку, що:- мати хобі дуже важливо і необхідно;
- хобі допомагає відпочити;
- хобі допомагає розвивати різні таланти людей;
- хобі допомагає зняти стрес, а це дуже важливо в сучасному світі;
- для вибору хобі є незліченна кількість можливостей.
Шукайте своє хобі - це багато в чому допоможе вам. А якщо воно у вас вже є, то не зупиняйтеся на цьому - в світі ще багато цікавого!
Немає коментарів:
Дописати коментар